Güzellik ve Bakım

Kusursuz Oje Sürme Püf Noktaları: Makyajınızın Son Dokunuşu

Makyajınız tamamlandı, şık bir elbise giydiniz, saçlarınız kusursuz… Peki ya ojeleriniz? Makyajınızın son dokunuşu olan ojelerinizi kusursuz bir şekilde

Kusursuz Oje Sürme Püf Noktaları: Makyajınızın Son Dokunuşu

Makyajınız tamamlandı, şık bir elbise giydiniz, saçlarınız kusursuz… Peki ya ojeleriniz? Makyajınızın son dokunuşu olan ojelerinizi kusursuz bir şekilde sürmek için püf noktalarımıza kulak verin!

Acele mi ediyorsunuz? O zaman açık renkleri tercih edin. Koyu renk ojeler, sürülme hatalarını daha çok gösterir. Bu nedenle, aceleniz varsa açık renk ojeler tercih ederek kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

Rujunuzla uyumlu bir oje seçin. Oje renginizi seçerken rujunuzla uyumlu olmasına dikkat edin. Bu, manikürünüzün genel görünümünü daha da güzelleştirecektir.

Ojenin fırçasını tırnağınıza sürerken üzerinde az miktarda oje bulundurun. Fazla oje, kuruma süresini uzatacak ve tırnaklarınızda pürüzlere neden olacaktır.

Tırnağınızı üç aşamada boyayın. İlk aşamada ojeyi tırnağınızın ortasına, ikinci aşamada yan kısımlara ve son aşamada da uç kısımlara uygulayın.

Her sürüşten sonra oje şişesini kapatın. Bu sayede ojenizin fırçası kurumayacaktır ve daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Daha homojen bir görünüm için ikinci katı sürmeyi unutmayın. İlk kat kuruduktan sonra ikinci katı da uygulayarak ojelerinizin daha canlı ve kalıcı olmasını sağlayabilirsiniz.

Ojenizin kurumasını bekleyin. Her katı sürdükten sonra ojenizin kurumasını bekleyin. Acele ederek tırnaklarınıza dokunursanız oje bozulabilir.

Parlatıcı cila kullanın. Ojenizin üzerine parlatıcı cila uygulamak, hem ojenin tırnaklarınızda daha uzun süre kalmasını sağlar hem de sürüş kusurlarını kapatır.

Tırnak kenarlarına taşan ojeyi asetonla temizleyin. Küçük bir kulak çubuğunu asetona batırın ve tırnak kenarlarındaki fazla ojeyi nazikçe silin.