Hamile Sporu

Hamile Jimnastiği

Uygun egzersizprogramı ile, hamilelik süresince kondisyon ve statik değişikliklere bağlı olarak oluşabilecek ağrıları azaltmak amaçlanır. Gevşeme programı vücudu doğuma daha iyi

Hamile Jimnastiği

Uygun egzersizprogramı ile, hamilelik süresince kondisyon ve statik değişikliklere bağlı olarak oluşabilecek ağrıları azaltmak amaçlanır. Gevşeme programı vücudu doğuma daha iyi hazırlar. Nefes egzersizleri doğum sırasında yeterli oksijen almanızı ve nefes üzerindeki konsantrasyon doğumda rahatlamayı, kontrollü olmanızı sağlar. Sezaryen doğumlarında, doğum sonrası daha güçlü, sağlıklı ve rahat olmanızı sağlayacak yöntemleri öğrenebilirsiniz.

Doğuma Hazırlık Programı

1 – Postür Değerlendirme
Her hamilenin vücudu ve hamileliği yaşayışı farklıdır. Yaşam şekliniz, alışkanlıklarınız, çalışma hayatınız göz önünde bulundurularak sizin için özel egzersiz ve öneriler hazırlanır. Bunlar evde her gün uygulamanız gereken basit hareketlerdir.

Hamilelik sırasında görülen bel ağrısı, siyatik, bacak krampları, varis, kabızlık, hemoroid, uykusuzluk, gaz, mide yanması, diş eti kanamaları, burun tıkanıklığı, terleme, çatlak, sık idrar yapma, el ve ayaklarda ödem şikayetleriniz için doğal terapi yöntemleri uyguladığımız etkili yöntemlerdir.

2 – Hamiler Egzersiz Sınıfları (4-9 Ay)
Hamilelikte kilo ile birlikte farklılaşan vücudumuzu korumak ve güçlendirmek, düzgün-doğru duruşu öğrenerek sağlıklı rahat bir hamilelik yaşamak; normal doğum planlıyor iseniz doğum için gereken nefesler ve teknikleri ile sağlıklı bir doğum yapmak; sezaryen doğumları için doğum sonrası nefes uygulamaları, pozisyon ve hareketleri öğrenmek.

Yürüyüş, hamilelik sırasında oluşabilecek bel ağrısı, ödem, adale ağrıları gibi problemler için yetersiz kalmaktadır.

Doktorunuzun onayı ile katılabileceğiniz egzersiz programları her dönemde kolaylıkla yapabileceğiniz ve zevk alacağınız egzersizlerden oluşmaktadır.

Egzersiz, hamilelik, doğum ve doğum sonrası süreçlerinde vücudun uyumu ve sağlığı açısından gereklidir.

3 – Anne ve Baba Olmak
Hamilelik, doğum, bebek bakımı gibi doğum sonrası hemen ihtiyacınız olacak konularını içeren eğitim programları anne ve babalar için rehber olacak, bebeğinize bilinçli ve güvenle yaklaşmanıza yardımcı olacaktır.

Sağlıklı ve kolay bir doğum dileğiyle.

Fizyoterapist Oya KOÇER