Cinselik & İlişki

Kondom kullanarak orgazm sürenizi uzatabilirsiniz!

Kondom kullanımı; AIDS ve HIV gibi zührevi hastalıklardan korunabilmek, beklenmedik ilişkilerde ve düzenli bir ilişkide karşılaşılabilecek gebelik riskini azaltmak

Kondom kullanarak orgazm sürenizi uzatabilirsiniz!

Kondom kullanımı; AIDS ve HIV gibi zührevi hastalıklardan korunabilmek, beklenmedik ilişkilerde ve düzenli bir ilişkide karşılaşılabilecek gebelik riskini azaltmak için en ucuz, basit, zararsız, kullanışlı ve etkili bir yöntemdir. Bazı çiftler kondom kullandıkları zaman cinsel ilişkiden aldıkları zevkin azaldığını söyleyerek kondom kullanımını reddederler. Ama kondom kullanımını keyifli hale getirmek aslında bizim elimizde. CİSED Onursal Başkanı Cem Keçe, kondon kullanımı ile ilgili aklımıza takılan tüm soruları yanıtlıyor.

Kondom kullanımı nasıl keyifli hale getirilebilir?

Her şeye rağmen, kadın ve erkek olmak üzere pek çok çift, kondom kullanımının hissel duyguları azalttığı, mekanik ve yapay bir özelliği olduğu için cinsel arzuyu yok ettiğini düşündüğünden kullanmak istemiyor. Kondom ne kadar ince olursa olsun, doğrudan doğruya temasın verdiği sıcaklığı sağlayamaz fakat bölgesel uyarılma açısından kondom kullanılıp kullanılmaması arasında bir ayrım yoktur.

Cinsel heyecanı kondomla da sağlayabilirsiniz!

Çoğu erkek, özellikle de Türk erkekleri kondom nedeniyle cinsel heyecanlarının azaldığından, bu nedenle kondomu iktidarsızlığa neden olduğundan söz ederler. Cinsel uyarılma doğrudan beynin bu durumu nasıl kaydettiğiyle ilgilidir. Bu yanılgıyı düzeltebilmek için erkekler tırtıllı, renkli, meyveli ya da geciktirici kremli kondomlarla ilişkilerinin daha zevkli ve daha uzun süreli bir hale gelmesini sağlayabilirler.
Yatak odanızı renklendirin, orgazm süresini uzatın!

Fantazilerinizi rengarenk ve kokulu kondomlarla renklendirin!

Hem cinsel yolla bulaşan hastalıklardan hem istenmeyen gebelikten korunabilmek hem de fantezilerinizi renklendirmek için tercihe göre çağımızın modern kondomları denenebilir. Örneğin; geciktiricili kondom penis ucunu uyuşturucu ve uyarılma süresini uzatıcı bir krem içerdiğinden boşalma süresini uzatabildiği için erken boşalmaya iyi gelebilir ve cinsel doyumsuzluğun giderilmesine yardımcı olabilir. Yine, partnerin aldığı zevk oranını yükseltmek için sürtünme oranını artıran tırtıllı, halkalı ya da noktalı kondomlar kullanılabilir. Cinsel hayatı renklendirmek, fantezilerle ayrı bir hava katmak ya da oral seksle cinselliği tatlandırmak için meyve aromalı veya renk renk kondomlar tercih edilebilir.

Hala kondom kullanmak istemiyor musunuz?

Eğer partner her şeye rağmen cinsel ilişki esnasında hâlâ kondom kullanmak istemiyorsa, erotik aşk oyunlarının arasına kondom takma işlemini eklenebilir. Ardından, meyveli kondomla yapılacak olan oral seks sayesinde hem erkek hem de kadın cinselliğin farklı bir tadına varabilir. Ayrıca, renk renk ve kokulu kondomlar cinsel fantezileri süsleyerek cinselliği şirin bir imaja dönüştürebilir. Sürtünme oranını artırdığı için özellikle kadın partnere zevk veren şekilli kondomlardan alınan zevki dışa vurarak, partnerin kondomu seks oyuncağı olarak görmesi de sağlanabilir. Son olarak çift hala zevk almadığını düşünüyorsa, meyveli, tırtıklı, titreşimli veya ekstra ince kondom deneyebilir.