Son Dakika
Anneler Burada
Novakid Easy Breezy Yaz Kampına haziran ayından bu yana 6.000 öğrenci katıldı
 

Novakid Easy Breezy Yaz Kampına haziran ayından bu yana 6.000 öğrenci katıldı

Novakid'in uluslararası Easy Breezy Yaz Kampının ilk ayında, merak uyandıran online programa 6.000 minik İngilizce öğrencisi katıldı

22 Temmuz 2022 Cuma 16:48
Yazdır

Novakid'in ikinci uluslararası Easy Breezy Yaz Kampı, tüm dünyadan 4 ila 25 yaş arası 6.000 çocuğu bir araya getirdi bile. Minik öğrenciler, yaz tatili boyunca öğrenimi eğlenceyle buluşturmayı amaçlayan ve 70'ten fazla eğitim aktivitesi içeren 3 aylık yoğun online programa katılıyor.

Easy Breezy programı, İçerik Temelli Yabancı Dil Öğrenimi (Content and Language Integrated Learning, CLIL) yaklaşımına  uygun olarak tasarlandı. Bir yandan çocukların sohbet işlevi üzerinden akranlarıyla pratik yaparak İngilizce öğrenmesine izin verirken diğer yandan ise programlamaya aşina olmasını, leziz kahvaltıların nasıl hazırlandığını öğrenmesini ve hatta kanyonlar ile diğer muhteşem yerleri keşfetmesini sağlıyor. Çocuklara uygun olan bu ekosistem onların kültürler arası iletişim becerilerini geliştirmesine ve yeni arkadaşlar edinmesine yardımcı oluyor.

Deveye binin; Ölü Deniz'e sanal tura çıkın; meydan okumalarla dolu eğlenceli şovlara ve şarkı söyleme derslerine katılın

Novakid her ay Easy Breezy Yaz Kampı dahilinde yeni aktiviteler sunuyor.

Öğrenciler temmuz ayında yeni ve ilgi çekici bir canlı yayınla Dünya'nın en alçak noktası Ölü Deniz'e seyahat edecek. Öğrenciler Ölü Deniz adının nereden geldiğini, neden bazı insanların burası için "yüzmeyi bilmeyenler için mükemmel bir yer" dediğini ve gemilerin buraya neden giremediğini öğrenecek. Ayrıca öğrenciler Ölü Deniz'e giderken yolda kanyonları ve Dünya'nın en küçük çöllerinden birisini ziyaret edip burada yaşayanları ve sevimli develeri tanıyacak.

Temmuz ayında ayrıca yepyeni ve eğlenceli şovlar başlayacak. Minik öğrenciler her hafta JP ve Roxy adlı yayıncıların düzenlediği canlı yayınlara katılacaklar. Öğrenciler bu yayınların her birisinde eğlenceli oyunlarla yayıncılara meydan okuyacak, yeni İngilizce kelime ve ifadeler öğrenecek ve tabii ki harika vakit geçirecek!

Öğretmen Dayna temmuz ayında çocuklar için yeni şarkı söyleme aktiviteleri gerçekleştirecek. Şarkı söylemek, özellikle öğrenim sonuçlarını ve genel dil performansını geliştiren stressiz ortamı dolayısıyla, yabancı bir dildeki yeni kelimeleri öğrenmek için kanıtlanmış en etkili yollardan birisidir. Öğrenciler şarkı söyleme derslerinde yeni şarkılar öğrenecek ve İngilizce kelime dağarcıklarını geliştirecek!

Easy Breezy Yaz Kampı kapsamındaki tüm atölye ve dersler, öğrenilen bilgileri desteklemek ve çocukların kendi kendine öğrenim alışkanlığını geliştirmek için her bir öğrencinin kendi hızına göre yapılan aktivitelerle tamamlanmıştır.

Novakid'in çocuklara yönelik Easy Breezy Yaz Kampı 29 Ağustos 2022'ye kadar devam edecek. Kampla ilgili daha çok bilgi almak için linke tıklayın!

 

Anahtar Kelimeler: novakid, uluslararası, easy, breezy, yaz, kampının
Bu haber toplam 124 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Novakid Çocuklara Yönelik Online Yaz Kampı Yeniden Başlıyor
Öğrencilerin başarısı için ‘Akıl Oyunları’ şart
Spor çocuğun özgüvenini arttırıyor
Çocuğunuzun Yabancı Dİli de Gelişsin
Okulda İlk Gün Sendromu
Yapılandırıcı Yaklaşım Öğrencilerin Önünü Açıyor
Yetersiz Uyku Okul Hayatını Etkiliyor
Kırtasiye Ürünlerine Dikkat
Okulda Ne Yemeli?
Okul Çağında Sağlık
Okula Alışma Süreci
Çocuklarda Duruş Bozukluğu
Çocuğunuz Okul Olgunluğuna Ulaştı mı?
Çocuğunuz Okulda Nasıl Bir Öğrenci ?
Ailelere Önemli Uyarılar
Okul Dönemi Çocuklarında
Eğitim Amaçlı da Olsa
Tatil Sonrası Okul Dönüşü
Ödev Yapamakta Direniyorsa
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.