Son Dakika
Anneler Burada
Novakid Çocuklara Yönelik Online Yaz Kampı Yeniden Başlıyor
 

Novakid Çocuklara Yönelik Online Yaz Kampı Yeniden Başlıyor

Avrupa'nın çocuklara yönelik en iyi online İngilizce platformu seçilen Novakid, uluslararası Easy Breezy Yaz Kampı'nın ikincisini başlatıyor. Bu online etkinlik programı, 13 Haziran - 29 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

17 Haziran 2022 Cuma 14:40
Yazdır

Yaz tatilinde çocuklarınızın hem eğleneceği hem de öğreneceği aktivitelerden oluşan verimli bir program mı arıyorsunuz? Avrupa'nın önde gelen online İngilizce okulu Novakid, eğlenceli ve ilgi çekici aktivitelerin, çocukların dünyayı büyük bir keyifle keşfetmelerini ve motivasyonlarını üst düzeyde tutarak öğrenmeye daha azimli bir şekilde devam etmelerini sağladığına inanıyor.

Novakid, yaz tatillerinde çocukların eğlenirken öğrenmelerini sağlayan ve onlara dünyanın dört bir yanından yeni arkadaşlar edinme fırsatı tanıyan uluslararası Easy Breezy Yaz Kampı'nın ikincisini başlatıyor.

Novakid CEO'su Max Azarov, Easy Breezy Yaz Kampı'nın ana fikrini; “Bu yılki Easy Breezy Yaz Kampı, çocuklara, diğer ülkelerdeki akranlarıyla birlikte yaşadığımız dünyayı daha yakından tanıyabilmeleri için bir fırsat sunuyor. İngilizce; fikirleri, düşünceleri, bilgileri paylaşmak ve iletmek aynı zamanda birbirini tanımak noktasında çok önemli bir rol oynar. Çocuklar arasındaki anlamlı etkileşimlerin, ileride daha iyi bir geleceğe doğru atılmış bir adım olduğuna inanıyoruz. Bu yaz çocuklar, aynı düşünce dünyalarına sahip yaşıtlarından oluşan bir toplulukta kendilerini eğlenceli bir online programa kaptıracaklar, İngilizce pratiği yapacak, dünyayı keşfedecek ve tatilleri sırasında zamanlarını verimli bir şekilde geçirecekler.” şeklinde açıklıyor.

Bu 3 aylık sürükleyici online program boyunca, 4 -15 yaş arasındaki öğrenciler, Novakid öğretmen ve uzmanları tarafından sunulacak olan el sanatları, yemek pişirme, oyunculuk, sanat, programlama, lego ve minecraft üzerine 70'den fazla eğitim etkinliğine, oyunlaştırılmış İngilizce derslerine ve eğlenceli atölye çalışmalarına katılacak.

“Sağlıklı sabah egzersizleri yoksa hiçbir bilgi tam anlamıyla öğrenilemez. Bu nedenle yaz kampımızın programına çocuklar için rutin sabah egzersizlerini dahil etmeye karar verdik. Günlük sabah egzersizleri ve online yoga; çocukların odaklanmalarına, konsantrasyonlarını geliştirmelerine ve tüm gün boyunca enerjik kalmalarına yardımcı olacaktır.”, diye ekliyor Novakid Marka Geliştirme ve Özel Projeler Direktörü ve iki çocuk annesi Olesya Lieber.

Çocuklar ayrıca canlı yayınlanan gezilere katılarak dünyayı keşfetme şansına sahip olacaklar!  Neredeyse tüm dünyayı dolaşacaklar, ABD'deki çiftlikleri ziyaret edecekler, Cape Town'da komik penguenlerle tanışacaklar, New York ve Bangkok'u keşfedecekler, inanılmaz Rio de Janeiro'yu deneyimleyecekler, büyüleyici Yeni Zelanda'yı keşfedecekler ve diğer harika yerleri tanıyacaklar. Canlı yayınlanan oturumlar, ayrıca herkesin kendi kendine çalışmalar yapıp, öğrenebileceği etkinliklerle tamamlanacaktır.

Evden hiç çıkmadan, eğlenerek öğrenme metodu ile etkin dil eğitimi

Easy Breezy Yaz Kampı programındaki tüm etkinlikler, zorlu görevler ve atölyeler İngilizce olarak gerçekleştirilecek ve çocuklara evlerinden çıkmadan etkin bir dil öğrenme deneyimi yaşatılacaktır. İçerik, temel olarak çocukların farklı konuları öğrenirken aynı zamanda İngilizce öğrenmelerini sağlayan CLIL (Content and Language Integrated Learning) yaklaşımı çerçevesinde oluşturulmuştur.

Çocukların ilgisini çeken konulara İngilizceyi entegre etmeye odaklanmak, onların dil öğrenme motivasyonlarını arttırır. Easy Breezy Yaz Kampı ile çocuklar kelime dağarcıklarını eğlenceli bir şekilde genişletme ve bildiklerini yaşıtlarıyla birlikte pratiğe dökme fırsatı bulacaklar.

Çocuklar, tatil sürecinde İngilizceyi kullanmaya devam ettiklerinde dil becerilerini daha iyi koruyacaklardır. Bu online oturumlar, çocukların kazanmış oldukları İngilizce dil becerilerini kaybetmemeleri ve yaz tatillerinde biraz eğlenmeleri için ideal bir yoldur.

Easy Breezy topluluğu: çocuklar arasında anlamlı etkileşimler için güvenli bir ortam

Çocuklar, Easy Breezy Yaz Kampına katıldıklarında dünyanın dört bir yanından arkadaşlar edinme fırsatına sahip olacaklar. Samimi ve güvenilir bir ortamda çocuklar, sürekli olarak gözetilen ve güvenli bir sohbet aracılığıyla farklı ülkelerden akranlarıyla iletişim kurabilecekler.

“Moderatörlerimiz, çocukların birbirleri ile iletişim kurdukları sohbet ortamının, gezegendeki en arkadaş canlısı online topluluk olarak kalmasını sağlamak ve çocukların soruları olursa yanıtlamak için haftanın 7 günü hizmet verecekler." diye ekliyor Olesya Lieber.

Bu çocuk dostu ekosistem, kültürler arası iletişimi geliştirmeye, çocukların yaşıtlarıyla birlikte dünyayı keşfetmelerine ve anlamlı arkadaşlıklar kurmalarına yardımcı olacaktır.

 

Easy Breezy Yaz Kampı hakkında daha fazla bilgi edinin: BAŞLIYORUZ

Anahtar Kelimeler: novakid,
Bu haber toplam 516 defa okunmuştur
Haber Yorumları
Yorum Ekle
Bu habere henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorum yapan siz olun.
 Diğer Haberler
Novakid Easy Breezy Yaz Kampına haziran ayından bu yana 6.000 öğrenci katıldı
Öğrencilerin başarısı için ‘Akıl Oyunları’ şart
Spor çocuğun özgüvenini arttırıyor
Çocuğunuzun Yabancı Dİli de Gelişsin
Okulda İlk Gün Sendromu
Yapılandırıcı Yaklaşım Öğrencilerin Önünü Açıyor
Yetersiz Uyku Okul Hayatını Etkiliyor
Kırtasiye Ürünlerine Dikkat
Okulda Ne Yemeli?
Okul Çağında Sağlık
Okula Alışma Süreci
Çocuklarda Duruş Bozukluğu
Çocuğunuz Okul Olgunluğuna Ulaştı mı?
Çocuğunuz Okulda Nasıl Bir Öğrenci ?
Ailelere Önemli Uyarılar
Okul Dönemi Çocuklarında
Eğitim Amaçlı da Olsa
Tatil Sonrası Okul Dönüşü
Ödev Yapamakta Direniyorsa
 
Hakkımızda | Künye | Reklam | İletişim | RSS
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı saklıdır. Kaynak gösterilmeden kullanılamaz.